www.PRACKOV.com

Napsáno o nás
přidal: Miloš (14. 7. 2006)
14. 7. 2006

Nové Pojizerky, vydání z půlky července 2006 (nové fotky z akcí na Prackově budou v nejbližších dnech postupně přibývat, Šlapky už tu jsou, ještě sem pověsíme Memoš):

1. strana: INFORMACE O SMRČSKÉ ŠLAPCE 2006

13. strana: INFORMACE O MEMORIÁLU FRANTY PÉRÁKA A LOJZY KEJVAČKY 2006:

Memoriál Franty Péráka a Lojzy Kejvačky:
 
V sobotu, dne 24. června 2006, se kolem deváté hodiny ranní na turnovském náměstí Českého ráje shromáždila doslova hrstka příznivců československých motocyklů, které na silnici spíše než respekt vzbuzují nostalgii a vzpomínky na zašlé časy…
Trasa vyjížďky, z recese pojmenované po dvou dobře známých motocyklových modelech, byla odtajněna až deset minut před odjezdem, přičemž se nacházela na mapě Lužických hor, což dovádělo některé zúčastněné po odtajnění k mdlobám. Vzhledem k tomu, že se zúčastnily stroje různého stáří a kubatur, došlo k rozdělení trasy.
 
Poté, co kolemjdoucí okoukli staré Jawy a Čezety, se celý průvod skrze hloučky přihlížejících vydal z Turnova do Mnichova Hradiště, kde se starší stroje a méně odvážní motoristé odpojili a vyjeli na Mužský, kde po obědě a kávičce pokračovali českým rájem zpět na Turnov.
 
Zbylí účastníci zamířili na dvou „pérácích“ a dvou „kývačkách“ do Mimoně a dále do Sloupu v Čechách, kde se jezdci posílili vydatným obědem. Poté otočili své stroje pod skalním hradem a pokračovali různými oklikami do Nového Boru, Stráže nad Nisou, Hamru na Jezeře a Osečné, kde došlo k zasloužené pauze na kávičku a zmrzlinu. Odtud již vedla trasa do Českého Dubu a dále přes Třtí a Sychrov zpět k Turnovu.
 
Do cíle I. ročníku Memoriálu dorazily všechny stroje v odpoledních hodinách bez poruchy a všichni zúčastnění s dobrou náladou, za což byli odměněni diplomem a příjemným pocitem. Delší trasa měřila zhruba 170 km, což nebyl pro „motorové oře našich dědů“ žádný problém.
 
Všem zúčastněným patří poděkování za účast na I. ročníku Memoriálu Franty Péráka a Lojzy Kejvačky, o kterém nikdo netušil, jestli vůbec začne a jak skončí… Tímto prvním, pokusným ročníkem motocyklové vyjížďky vzdáváme čest obětavým záholickým pořadatelům, kteří pro nás každoročně připravují stylová setkání příznivců motocyklů československé provenience, bez kterých si motocyklovou sezónu už ani neumíme představit. Fotografie z Memoriálu, jehož první ročník sledoval stopu naplánovanou Jindrou Drahoňovským, naleznete v nejbližších dnech na stránkách www.prackov.com
 
M. Haken