Turistika

počet článků na stránku
zobrazit vše
(Miloš, přidáno 14. 2. 2009)

Galerie pod Kozákovem - drahé kameny a šperky


a-pj.cz/

Firma "Pavel Ježek - broušení drahokamů" vychází z řemeslné tradice obyvatel Turnovska, sahající až do 14. století, do doby panování Karla IV.

Vyrábíme originální zlaté a stříbrné šperky, šperky vyrábíme podle přání zákazníka i z jeho materiálu který přepracujeme, opravujeme zlaté a stříbrné šperky, řežeme, brousíme sbírkové a šperkové kameny, prodáváme drahokamy, minerály, šperky, a další upomínkové předměty, brousíme prubířské kameny (buližníky). Vše si je možné také objednat poštou. www.a-pj.cz Galerie pod Kozákovem, Pavel Ježek, Vesec 59, Turnov 511 01, Tel./Fax: +420 481 320 180, Mobil: +420 604 387 599, E-mail:vesec@centrum.cz


(Miloš, přidáno 11. 1. 2008)

GEOCACHING


www.geocaching.com

www.GEOCACHING.com - internetové stránky o "hře" Geocaching. Možná ani sami nevíte, kolik různých "cache" schránek v nečekaných úkrytech se ve vašem bezprostředním okolí nalézá... Nás to chytlo taky, tak to můžete zkusit :) www.PRACKOV.com pro vás připravil dnes také jednu "kešku". Stačí se na oficiálních stránkách Geocaching.com zaregistrovat a pustit se do hry. K většině "keší" není GPS navigace ani třeba, takže se toho nebojte. www.MAPY.cz umí souřadnice převádět, takže hrát může opravdu téměř každý :) Geocaching vás možná zavede na místa, o kterých ani nemáte ponětí, že ve vašem okolí vlastně jsou... A nejen to... Ale to už si prozkoumejte sami!


(Miloš, přidáno 8. 8. 2006)

Tomovy cesty - www deník kamaráda cestovatele

8. 8. 2006

tomovycesty.webz.cz

"Vítám Vás na mých webových stránkách, kde se Vám pokusím zprostředkovat a to formou fotografií a kratičkých komentářů mé dovolené a různé výlety."

Některé jsem uskutečnil sám a jiné s partou kamarádů, kterým doufám nebude vadit, že je tu občas budu jmenovat a případně se zde objeví na některých fotkách... www.tomovycesty.webz.cz


(Miloš, přidáno 25. 4. 2006)

www.HRADY.cz - ideální místo s tipy na výlet


www.hrady.cz

www.HRADY.cz - Cestujte s přehledem..! Tento server je doslova nabitý informacemi a fotografiemi - a nejedná se pouze o hrady. Pokud někdy nebudete vědět, kam se o víkendu podívat, vřele doporučujeme... Možná ani netušíte, co všechno skrývá naše malá země v srdci Evropy... Najdete zde informace z historie, otevírací doby, přístupnost, kalendáře kulturních akcí, odkazy na www stránky památek, mapy, vyhledávání, a mnoho dalšího..!


(Miloš, přidáno 15. 3. 2006)

Kozákovská kozí farma Věry a Oldřicha Wajsarových

15. 3. 2006

www.kozafarma.com

www.PRACKOV.com má nového partnera - je jím www.KOZAFARMA.com - KOZÁKOVSKÁ KOZÍ FARMA Věry a Oldřicha Wajsarových na Červenici (to je hned vedle Prackova) Místní už určitě znají, a ti přespolní by znát měli... Určitě navštivte oficiální stránky této kozí farmy, a ještě lépe, navštivte přímo místo samotné! Tedy kozí farmu v nádherném prostředí Českého ráje na úbočí vrchu Kozákov nedaleko Smrčí - v oblasti s místním názvem Červenice. Obec Smrčí se nachází na silnici č. 282 mezi Turnovem a Železným Brodem nedaleko obce Koberovy. Pokud jedete směrem od Turnova, odbočíte na konci Smrčí před vilou porostlou psím vínem doprava po úzké asfaltové silnici. K farmě vás již dovedou směrovky.

Jsme muzikanti, kteří si v roce 2000 řekli, že už mají dost civilizace a tak jsme se odstěhovali z Prahy na krásný kopec vedle Kozákova v Českém ráji. Od kamarádů jsme dostali do nového bydliště dárek - kozu Lízu. Když jsme dostavěli roubenku a kozí chlívek, sedli jsme si na zápraží, dívali jsme se do české kotliny, která se pod námi rozprostírá jako na dlani a ptali jsme se sami sebe, co bychom tu tak mohli začít dělat. To jsme při hektickém opouštění civilizace neřešili. Mohli bychom jezdit hrát po koncertech, jako jsme to dělali před tím, potíž ale byla v tom, že Věře rok před stěhováním onemocněly hlasivky a  nezazpívala ani notu. Po nějaké době jsme od svého příbuzného dostali další čtyři kozy a tak jsme si v legraci říkali, že si založíme kozí farmu. Nakonec jsme ten původně absurdní nápad vzali vážně, protože okolí našeho domu je pro to jako stvořené. Nad domem do kopce je krásná horská pastvina, pod domem z kopce louky, vpravo vlevo louky plné kopretin, kohoutků, hrachorů, kozích brad, lilií, zvonků, šalvějí, smolniček a tak bychom mohli pokračovat do nekonečna.Všechno bylo sice mnohem, mnohem těžší, než jsme si původně představovali, ale zvládli jsme to a dnes máme kozí farmu se stádem šestnácti koz hnědých krátkosrstých a s oficiálně schválenou minimlékárnou, ve které vyrábíme kozí sýry a další výrobky z kozího mléka. Nakonec se Věře i bez operace nedávno vrátil hlas a tak možná budeme během zimních měsíců, kdy se nedojí i koncertovat. A tak se náš šílený nápad začít jinde a jinak tuze osvědčil a my jsme tady na kopci zakopli o štěstí.

Adresa: Oldřich Wajsar - Kozákovská kozí farma, Mírová pod Kozákovem - Smrčí 60, 511 01 Turnov

e-mail: wajsarovi@t-email.cz nebo info@kozafarma.com

Telefon: Oldřich Wajsar: 604 202 586, Věra Wajsarová: 604 251 224

 


příloha

počet článků na stránku
zobrazit vše
• Copyright © 2003-2011 Prackov | Partneři: Rejnok IT počítače Turnov | Tvorba internetových stránek, bitmapové a vektorové grafiky | Matrace | Veterinární léky - internetový obchod | První Turnovská realitní kancelář | Jawa 500 OHC Český ráj | Ubytování Chata na Červenici | Ubytování v Českém ráji - Sedmihorky | Veterinární klinika Turnov | Obec Všeň | Společenské šaty na míru