Aktuality

počet článků na stránku
zobrazit vše
(Miloš, přidáno 28. 11. 2010)

Za tajemstvími kraje kolem Jizery - křest nové knihy


foto
Dovoluji si Vás informovat o křtinách nové knížky Ladislava Šourka a Laďky Grundové o starém dolování a železářství, nazvané Za tajemstvími kraje kolem Jizery.
 
Malá slavnost se bude konat 8.12. 2010 v 17 hodin ve výstavním sále ZUŠ v Turnově na náměstí Českého Ráje. Kmotry budou železnobrodská kronikářka paní Eva Vozková a spoluautor Roman Kurfiřt z Bozkova.
 
Knížku bude možné zakoupit v knihkupectvích v Turnově a v okolních městech nebo přímo u pana Ladislava Šourka. (Ladislav Šourek, Pelešany 44, Turnov 511 01, tel.: 737 624 992, Skype: ladrek44). Více informací naleznete v příloze ke stažení.

(Miloš, přidáno 28. 11. 2010)

Výstava skleněných betlémů - Železný Brod


foto
Výstava skleněných betlémů v galerii Vlastimila Rady v Železném Brodě. Výstava proběhne ve dnech 1.12. 2010 – 30.1.2011. Součástí jejího zahájení bude (pravděpodobně v 16 hodin) představení nové knížky Aleny Kortanové věnované lidovým betlémům z okolí Železného Brodu. Autorka je majitelkou firmy zabývající se výrobou skleněných figurek, bižuterie a upomínkových předmětů. (www.kortanglass.com) Knížku bude možné zakoupit na výstavě betlémů a v prodejně firmy Kortan v Železném Brodě , Železná ulice 103.

(Miloš, přidáno 30. 9. 2010)

Žádost o zapsání kulturní památky


foto

Občanské sdružení za záchranu kapličky na Prackově si vás dovoluje informovat, že jsme podali žádost o grant (stále však budeme zkoušet všechny další možnosti získání finančních prostředků na financování úpravy okolí kapličky, opravy památníku padlých a rekonstrukci kaple samotné). Dále máme tu novinku, že Darovací smlouvy mezi panem Miroslavem Židů a Občanským sdružením za záchranu kapličky na Prackově byly podepsány a vloženy na katastrální úřad s návrhem na vklad vlastnického práva ve prospěch občanského sdružení. Zároveň přikládáme znění Návrhu na prohlášení věci za kulturní památku. 


(Miloš, přidáno 13. 9. 2010)

Oslava 100 let chaloupky na Prackově - U Jupíka


prackov.com/?strana=galerie&sekce=7
Tak a je to. Podařilo se nám oslavit 100 let chaloupky. Ještě předtím, než vypukla velkolepá oslava magického domečku, který tu byl postaven před rovnými 100 lety (o kus výš, než stálo původní stavení z roku 1855), proběhla drobná oprava střechy. Už tam nebude tak moc téct, tak se snad nerozmočí ta štítová zeď a nespadne klenba a pak nespadne ani střecha. Tak hurá do další stovky! :) Fotky najdete ZDE.

(Miloš, přidáno 28. 3. 2010)

POMOZTE ZACHRÁNIT KAPLIČKU na Prackově!


foto
Vážení spoluobčané "republiky Podkozákovské"!

Chodíme kolem ní, jezdíme okolo, víme o ní a sledujeme s lítostí, jak chátrá.
Jedná se o kapličku na Prackově, postavenou v r. 1919 (podle vesecké kroniky) panem Trakalem z Prackova z radosti nad ukončením 1. světové války.
Společnými silami to však zvládneme a kapličku zachráníme!
Máte-li zájem pomoci, kliknutím na "více informací" se dozvíte vše potřebné - včetně možnosti stažení vyzývacího dopisu a přihlášky do "OBČANSKÉHO SDRUŽENÍ NA ZÁCHRANU KAPLIČKY NA PRACKOVĚ"
15. května 2010 se koná u Zdeňka Kováře v rekreačním zařízení ve Vescí - Podhájí I. valná hromada všech přihlášených členů. Začátek cca v 15:30


 

Kompletní informace:

 

Vážení spoluobčané "republiky Podkozákovské"

Chodíme kolem ní, jezdíme okolo, víme o ní a sledujeme s lítostí, jak chátrá.

Jedná se o kapličku na Prackově, postavenou v r. 1919 (podle vesecké kroniky) panem Trakalem z Prackova z radosti nad ukončením 1. světové války. Kaplička se nyní nachází na stavební parcele číslo 298 o výměře 22 m2.

Momentálně je v soukromém vlastnictví p. Miroslava  Židů z Rovenska pod Troskami. Jeho předkové ji celá léta dle svých možností opravovali, ale nyní, kdy už by její oprava potřebovala větší finanční injekci, pokladnička jaksi vyschla. Pochopitelně by rodina kapličku ráda uchránila od devastace, která jí hrozí. Pan Miroslav Židů je ochoten převést tento majetek za symbolickou 1 Kč na OBČANSKĚ SDRUŽENÍ ZA ZÁCHRANU KAPLIČKY NA PRACKOVĚ, které by se postaralo o její opravu a obnovu jak vně, tak uvnitř.

Naše představa je tuto kapličku nechat zapsat do Ústředního seznamu kulturních památek ČR jako majetek občanského sdružení, a poté požádat památkový odbor krajského úřadu v Liberci o dotaci na její obnovu z fondů EU. V případě, že by o tuto dotaci žádal soukromý občan, bývá dotace obvykle poskytnuta do výše 75 % předpokládaných nákladů, zatímco občanské sdružení jako nezisková organizace může získat dotaci až do 100% celkové výše nákladů na obnovu či opravu kulturní památky, zapsané v seznamu.

Máte-li zájem pomoci např. se stanovením rozpočtu na nezbytné opravy, případně jejich realizací (firmou), či jiným druhem činnosti spojeným se vznikem a dalším administrativním provozem sdružení, stačí se domluvit telefonicky, písemně nebo osobně na níže uvedené adrese. Totéž platí, chcete-li jakkoliv pomoci při úpravě okolí kapličky, nebo máte-li jiný nápad, jak aktivně přispět prospěšné věci.

Chcete-li se stát členem Občanského sdružení za záchranu kapličky na Prackově, vyplňte přiloženou přihlášku a doručte osobně nebo poštou spolu s případnými připomínkami k návrhu stanov, které budou přípravným výborem posouzeny a eventuelně zakomponovány do definitivní podoby.

Tento dopis spolu s přihláškou a návrhem stanov zasíláme všem majitelům objektů dle čp. na Prackově, znáte-li někoho, kdo zde dříve bydlel nebo s Prackovem sympatizuje, sdělte nám jeho adresu nebo jej vyzvěte, ať se na nás obrátí, zašleme mu také exemplář k vyplnění (např. rodáci, kteří zde již nebydlí, ale rádi by se zúčastnili případných společných akcí kolem kapličky).

Alena Radoušová
Prackov 24, Mírová pod Kozákovem, Turnov,  511 01, telefon: 602 453 555

Miroslav Židů
Klokočí 43, Turnov, 511 01, telefon: 602 189 313

Miloš Haken
Prackov 13, Mírová pod Kozákovem, Turnov, 511 01, telefon: 737 549 270

Dokumenty ke stažení (stačí kliknout na tyto odkazy):
 
PŘIHLÁŠKA     DOPIS     STANOVY

Prosíme ty, kdož se rozhodnou nám se záchranou kapličky pomoci, aby přihlášky doručili do 30. dubna 2010.

Děkujeme!

 


příloha

Fiat 500, 600 Club Fit Studio Aerobiku Jany Boučkové - Železný Brod Ubytování v Českém ráji - www.ceskyraj.info Ondřej Fila - Brutarovy stránky Ubytování on-line / www.PrimaDovolena.cz Kozí farma Červenice pod Kozákovem Matrace Haken Všeň - matrace pro zdravé spaní Ubytování na statku a chov Borderkolií - Ivan Linhart
 Vstupte do světa, kde motosen neznamená jenom sen... Zámečnictví Mn. Hradiště Lenka Bouchalová - tance - taneční skupina Sharefa Video služby a pojištění Milan Mlejnek Turnovsko v akci - zprávy a iformace z Turnova a okolí Tomovy cesty - deník kamaráda cestovatele Míšiny stránky o cestování MVDr. Pavel ŠEBEK - VETERINÁRNÍ ORDINACE
 Příroda, historie, aktivní turistika, Český ráj Oficiální stránky hradu ROTŠTEJNa Rekreační zařízení Vesec RAJNET - regionální zpravodajský server SOKOL VESEC pod KOZÁKOVEM Oficiální web setkání příznivců motocyklů JAWA 500 OHC SDH KLOKOČÍ WEBDESIGN, GRAFIKA, ...
 REJNOK IT počítače a servis Turnov Českým rájem - informační server Grafické studio MOTIF kurzy počítačové grafiky Koně - ranč Prackov, Iva Trojovská REKLAMNÍ PROSTOR UBYTOVÁNÍ V RÁJI - SEDMIHORKY MUDr. KOTOWSKÁ - PRAKTICKÝ LÉKAŘ ŽELEZNÝ BROD
počet článků na stránku
zobrazit vše
• www.PRACKOV.com • internetové stránky o kraji pod Kozákovem • www.PRACKOV.com •
• Copyright © 2003-2011 Prackov | Partneři: Rejnok IT počítače Turnov | Tvorba internetových stránek, bitmapové a vektorové grafiky | Matrace | Veterinární léky - internetový obchod | První Turnovská realitní kancelář | Jawa 500 OHC Český ráj | Ubytování Chata na Červenici | Ubytování v Českém ráji - Sedmihorky | Veterinární klinika Turnov | Obec Všeň | Společenské šaty na míru