Aktuality

počet článků na stránku
zobrazit vše
(Miloš, přidáno 28. 3. 2010)

POMOZTE ZACHRÁNIT KAPLIČKU na Prackově!


foto
Vážení spoluobčané "republiky Podkozákovské"!

Chodíme kolem ní, jezdíme okolo, víme o ní a sledujeme s lítostí, jak chátrá.
Jedná se o kapličku na Prackově, postavenou v r. 1919 (podle vesecké kroniky) panem Trakalem z Prackova z radosti nad ukončením 1. světové války.
Společnými silami to však zvládneme a kapličku zachráníme!
Máte-li zájem pomoci, kliknutím na "více informací" se dozvíte vše potřebné - včetně možnosti stažení vyzývacího dopisu a přihlášky do "OBČANSKÉHO SDRUŽENÍ NA ZÁCHRANU KAPLIČKY NA PRACKOVĚ"
15. května 2010 se koná u Zdeňka Kováře v rekreačním zařízení ve Vescí - Podhájí I. valná hromada všech přihlášených členů. Začátek cca v 15:30


 

Kompletní informace:

 

Vážení spoluobčané "republiky Podkozákovské"

Chodíme kolem ní, jezdíme okolo, víme o ní a sledujeme s lítostí, jak chátrá.

Jedná se o kapličku na Prackově, postavenou v r. 1919 (podle vesecké kroniky) panem Trakalem z Prackova z radosti nad ukončením 1. světové války. Kaplička se nyní nachází na stavební parcele číslo 298 o výměře 22 m2.

Momentálně je v soukromém vlastnictví p. Miroslava  Židů z Rovenska pod Troskami. Jeho předkové ji celá léta dle svých možností opravovali, ale nyní, kdy už by její oprava potřebovala větší finanční injekci, pokladnička jaksi vyschla. Pochopitelně by rodina kapličku ráda uchránila od devastace, která jí hrozí. Pan Miroslav Židů je ochoten převést tento majetek za symbolickou 1 Kč na OBČANSKĚ SDRUŽENÍ ZA ZÁCHRANU KAPLIČKY NA PRACKOVĚ, které by se postaralo o její opravu a obnovu jak vně, tak uvnitř.

Naše představa je tuto kapličku nechat zapsat do Ústředního seznamu kulturních památek ČR jako majetek občanského sdružení, a poté požádat památkový odbor krajského úřadu v Liberci o dotaci na její obnovu z fondů EU. V případě, že by o tuto dotaci žádal soukromý občan, bývá dotace obvykle poskytnuta do výše 75 % předpokládaných nákladů, zatímco občanské sdružení jako nezisková organizace může získat dotaci až do 100% celkové výše nákladů na obnovu či opravu kulturní památky, zapsané v seznamu.

Máte-li zájem pomoci např. se stanovením rozpočtu na nezbytné opravy, případně jejich realizací (firmou), či jiným druhem činnosti spojeným se vznikem a dalším administrativním provozem sdružení, stačí se domluvit telefonicky, písemně nebo osobně na níže uvedené adrese. Totéž platí, chcete-li jakkoliv pomoci při úpravě okolí kapličky, nebo máte-li jiný nápad, jak aktivně přispět prospěšné věci.

Chcete-li se stát členem Občanského sdružení za záchranu kapličky na Prackově, vyplňte přiloženou přihlášku a doručte osobně nebo poštou spolu s případnými připomínkami k návrhu stanov, které budou přípravným výborem posouzeny a eventuelně zakomponovány do definitivní podoby.

Tento dopis spolu s přihláškou a návrhem stanov zasíláme všem majitelům objektů dle čp. na Prackově, znáte-li někoho, kdo zde dříve bydlel nebo s Prackovem sympatizuje, sdělte nám jeho adresu nebo jej vyzvěte, ať se na nás obrátí, zašleme mu také exemplář k vyplnění (např. rodáci, kteří zde již nebydlí, ale rádi by se zúčastnili případných společných akcí kolem kapličky).

Alena Radoušová
Prackov 24, Mírová pod Kozákovem, Turnov,  511 01, telefon: 602 453 555

Miroslav Židů
Klokočí 43, Turnov, 511 01, telefon: 602 189 313

Miloš Haken
Prackov 13, Mírová pod Kozákovem, Turnov, 511 01, telefon: 737 549 270

Dokumenty ke stažení (stačí kliknout na tyto odkazy):
 
PŘIHLÁŠKA     DOPIS     STANOVY

Prosíme ty, kdož se rozhodnou nám se záchranou kapličky pomoci, aby přihlášky doručili do 30. dubna 2010.

Děkujeme!

 


příloha

(Miloš, přidáno 12. 12. 2009)

Výzva k záchraně OJKT


Vážení přátelé, Výzva k záchraně OJKT. Oslovte své přátele a známé. Ještě není pozdě.

Znáte časopis oblastní vlastivědy „Od Ještěda k Troskám“ ?
Je to čtvrtletník navazující od r.1994 na periodikum stejného názvu z 1.čsl.republiky. Stejně jako tehdy, všestranně seznamuje čtenáře s bohatými zajímavostmi a krásami širší krajiny Českého ráje a Podještědí. Historie, osobnosti, příroda, umění, život vesniček i měst, turismus, poznání a zachování místních neopakovatelných hodnot - to jsou témata objevovaná a popularizovaná dlouhodobě spolupracující skupinou dopisovatelů. Vydavatelem je Občanské sdružení „Paměť Českého ráje a Podještědí“ se sídlem v Turnově.


Nyní tomuto pěknému a ojedinělému časopisu hrozí zánik. Chybí pracovníci i prostředky na zajištění jeho vydávání a výroby. Proto se obracíme na všechny spoluobčany s prosbou o jeho záchranu.
Voláme všechny učitele dějepisu, přírodopisu, vlastivědy, občanské nauky. Voláme obecní a městské kronikáře. Voláme historiky, badatele, přírodovědce, národopisce. Voláme všechny lidi, nadšence a zástupce firem mající vztah ke svému kraji. Přijďte na valnou hromadu občanského sdružení v sobotu 28.listopadu 2009 od 8.hodiny do společenského sálu hasičské zbrojnice v Turnově - Daliměřicích. Nebo se přihlaste na telefonu 481 322 466 (redaktor Jenšovský) či na ojkt@centrum.cz a pomozte uchovat dobrou věc.


Za výbor o.s. : Jiří Brož


(Tereza Drahoňovská, přidáno 10. 12. 2009)

POVÁNOČNÍ DISKO VESEC

26. 12. 2009

foto

OPĚT DISKO VESEC, KRÁSNĚ MEZI SVATKY !!!!

26.12.09 SE KONA DISKO V SOKOLOVNĚ VE VESCI, VSTUPNÉ PADE, HRAJE DJ ZILVAR !

TAK SE PŘIJDTE POCHLUBIT, CO VÁM TEN MALEJ PIDIŽVÍK NAJEŽIL !!!


(Miloš, přidáno 29. 9. 2009)

Kniha "Za tajemstvími kraje pod Kozákovem"


region.turnovsko.com/
Vážení příznivci historie našeho kouzelného kraje! Pravděpodobně v polovině října 2009 vyjde v nakladatelství Presstar s.r.o.  v Modřišicích publikace Ladislava Šourka nazvaná „Za tajemsvími kraje pod Kozákovem“. Knížka vznikla přepracováním a doplněním serie článků „Za tajemstvími mlýnů a rybníků na Libuňce a na Stebence“, která kdysi vyšla ve sborníku Od Ještěda k Troskám v Turnově. Tato starší práce je upravená a doplněná o řadu nových věcí ...   

(Miloš, přidáno 9. 9. 2009)

Přispějte na vydání nové knihy o svém kraji..!


region.turnovsko.com/
Vážení přátelé našeho krásného kraje pod památnou horou Kozákov..!
 
Obracíme se na Vás s prosbou o pomoc při vydání nové knihy "Za  tajemstvími kraje pod Kozákovem". Podtitul je "Pozvánka do minulosti, aneb, jak to tady kdysi (snad ) vypadalo" autora Ladislava Šourka, člověka - nadšeného historika, který se historií našeho kraje zabývá více, než kdo jiný a který publikoval nespočet článků ve sborníku Od Ještěda k Troskám a v mnoha dalších.
 
Máte-li zájem tento projekt podpořit a dočkat se tak vydání knížky, která pro Vás bude nepochybně zdrojem zajímavých informací o historii naší kotliny, kontaktujte, prosím, přímo autora. Odkaz na jeho internetové stránky je následující: http://region.turnovsko.com/
 
Velice děkujeme za Vaši podporu,
tým www.PRACKOV.com

Fiat 500, 600 Club Fit Studio Aerobiku Jany Boučkové - Železný Brod Ubytování v Českém ráji - www.ceskyraj.info Ondřej Fila - Brutarovy stránky Ubytování on-line / www.PrimaDovolena.cz Kozí farma Červenice pod Kozákovem Matrace Haken Všeň - matrace pro zdravé spaní Ubytování na statku a chov Borderkolií - Ivan Linhart
 Vstupte do světa, kde motosen neznamená jenom sen... Zámečnictví Mn. Hradiště Lenka Bouchalová - tance - taneční skupina Sharefa Video služby a pojištění Milan Mlejnek Turnovsko v akci - zprávy a iformace z Turnova a okolí Tomovy cesty - deník kamaráda cestovatele Míšiny stránky o cestování MVDr. Pavel ŠEBEK - VETERINÁRNÍ ORDINACE
 Příroda, historie, aktivní turistika, Český ráj Oficiální stránky hradu ROTŠTEJNa Rekreační zařízení Vesec RAJNET - regionální zpravodajský server SOKOL VESEC pod KOZÁKOVEM Oficiální web setkání příznivců motocyklů JAWA 500 OHC SDH KLOKOČÍ WEBDESIGN, GRAFIKA, ...
 REJNOK IT počítače a servis Turnov Českým rájem - informační server Grafické studio MOTIF kurzy počítačové grafiky Koně - ranč Prackov, Iva Trojovská REKLAMNÍ PROSTOR UBYTOVÁNÍ V RÁJI - SEDMIHORKY MUDr. KOTOWSKÁ - PRAKTICKÝ LÉKAŘ ŽELEZNÝ BROD
počet článků na stránku
zobrazit vše
• www.PRACKOV.com • internetové stránky o kraji pod Kozákovem • www.PRACKOV.com •
• Copyright © 2003-2011 Prackov | Partneři: Rejnok IT počítače Turnov | Tvorba internetových stránek, bitmapové a vektorové grafiky | Matrace | Veterinární léky - internetový obchod | První Turnovská realitní kancelář | Jawa 500 OHC Český ráj | Ubytování Chata na Červenici | Ubytování v Českém ráji - Sedmihorky | Veterinární klinika Turnov | Obec Všeň | Společenské šaty na míru